Nasledoval výlet na sever od Aucklandu na Piha beach a Mauriwai Beach. Potom sme požičali auto a už sme sa naplno vydali cestovať po severnom ostrove. Zatiaľ v doprovode Ritchieho a Žofie.
Cikáda Jedna lietajúca mrcha nás prišla pozrieť ešte do bytu v Aucklande. Ale nič moc nespievala. Asi ako Mikla.
Piha Beach Toto je pláž s pieskom sopečného pôvodu. Je úplne čierny. Nepríjemné na ňom je to, že ho slnko rozpáli, takže sa po ňom nedá veľmi chodiť bosý.
Estetický výron Slovensko patrí medzi krajiny s rozvinutým kultom kulturizmu.
Vlny Tasmánskeho mora Voda bola studená a mohutne sa vlnila, takže sme využili prvú šancu v živote zaskákať si do vĺn Tasmánskeho mora.
Dotkni se mě a upadne ti ruka Žofia neverila, že tie svaly sú pravé, kým sa nedotkla.
Morské plody Zaujali ma zvyšky nejakého morského rastlinstva alebo riasy - boli úplne gumové.
Piha Beach Pláž sa postupne stráca a mení sa na skalnaté brehy.
Muriwai Beach Presunuli sme sa na iné miesto na pobreží, kde sme sa chystali navštíviť kolóniu Ganetov. Žofia nám ešte zapózovala.
Muriwai Beach Tiež som to skúsil.
Piha Beach Piha Beach z druhej strany.
Kolónia Ganetov Ganety sú veľké morské vtáky, ktoré žijú v kolóniách, typicky na takýchto skalnatých útesoch pri mori. Sú výborní letci, ale majú problém so štartom, preto využívajú vysoké skaly, z ktorých sa vrhnú dolu, čo im umožní nabrať rýchlosť a tak si uľahčiť štart.
Kolónia Ganetov Ganety sa živia rybami, ktoré lovia tak, že sa z výšky strmhlav vrhnú do vody. Pri náraze na vodu mávajú rýchlosť až do 200 km/h. Vedci prirovnávajú silu nárazu o vodnú hladinu nárazu o betónovú stenu. Ganety to prežijú vďaka špeciálnej konštrukcii lebky. Vtáky s bielym perím sú dospelé, tie s čiernym sú mladé.